19. ročník Hámorníckeho polmaratónu

Milí fanúšikovia, priatelia. V sobotu 1.7. 2023 sa konal 19.ročník Hámorníckeho polmaratónu. Už tradične ako nikde na svete, úder kladiva na kovadlinu rozprúdil krv bežcom na štarte. Okrem polmaratónu prebiehali aj sprievodné podujatia a to Hámornícka 10 a náš milý Hámorníček. Detské kategórie, od tých najmenších na 30 metrovej trati, až po juniorov na 1800m v 14 kategóriách. Podmienka bola včas sa zaregistrovať. Pre deti bolo podujatie zdarma. Každé dieťa v cieli dostalo balíček so sladkosťami, džusík a víťazi krásne medaily zlaté, strieborné a bronzové. Zúčastniť sa mohli aj deti čo už vedia trošku chodiť za doprovodu rodičov, babičky alebo dedka. Celé podujatie sprevádzali Pat a Mat, čiže výsledkom bola radosť a šťastné deti. Na našom bežeckom sviatku vlastná brána borcov, veľké medaile s moderným dizajnom pre každého čo dobehol do cieľa, účastnícky balíček a v cieli skvelé občerstvenie ovocie, pivo, kofola a samozrejme výborný guláš od našich poľovníkov z Dubiny Medzev. Takéto podujatie ma aj svojích sponzorov. Zo srdca ďakujeme za vzácnu spoluprácu: - Mesto Medzev - Obec Štós - ZUŠ Medzev - Bowling klub Štós Kúpele - Dubina Medzev a samozrejme BK Spartak Medzev a Vás čo ste nás podporili 2% z daní. Určite si nájdite trochu času a vyčarte krásny úsmev na tváričke svojich detí aj budúci rok pri jubilejnom 20 ročníku. Členovia realizačného tímu. Športu zdar a ľahkej atletike zvlášť I.J.

Volvo run Slovakia 2023

V dňoch 9. až 11. júna 2023 sme sa zúčastnili najnáročnejšieho štafetového behu na Slovensku. Na trati dlhej 525 km sme na pokraji síl a sebazaprenia vybojovali v kategórii "FREESTYLE" 2. miesto. Ďakujeme organizátorom za skvelo zvládnutú akciu. Už teraz sa tešíme na ďalší ročník.

5. ročník Ultramaratón
Košice – Miškolc

V sobotu 22.4.2023 sme sa už tradične ako každý rok zúčastnili štafetového behu "Ultramarathon Košice - Miskolc". V desať člennej štafete sme sa s časom 08:13:30 umiestnili na prvom mieste a obhájili tak minuloročné prvenstvo.

18. ročník Hámorníckeho polmaratónu

Dňa 2.júla 2022 sa už tradične prvú júlovú sobotu konal bežecký sviatok v našom meste. Veľké poďakovanie patrí všetkým, ktorí priložili ruku k dielu a pomáhali akýmkoľvek spôsobom pri organizovaní pretekov.
ĎAKUJEME Vám. O rok to spravíme ešte lepšie.

Náš tím BK Spartak Medzev to je obrovská sila

The run Slovakia 2022

V dňoch 10. až 12. júna 2022 sa konali preteky naprieč celým Slovenskom z Košíc do Bratislavy. Neskutočne krásne spomienky zažité za uplynulé tri dni sú čerstvé a myslím si, že v každom z nás ostanú na celý život. Naša 13 členná štafeta sa za neskutočného nasadenia a bojovnosti s časom 43:42:45 umiestnila na 5. mieste.

Gratulujeme a ďakujeme za krásnu reprezentáciu klubu a nášho mestečka.