6. ročník Ultramaratón
Košice - Miškolc

V sobotu 20.4.2024 sme sa opäť zúčastnili štafetového behu "Ultramarathon Košice - Miskolc". Nakoniec sme 117km úspešne dobehli na peknom 2. mieste v zložení : Podprocká R., Imling J., Jašso J., Herich L., Vlček M., Butkay P., Sciranko J., Vlček M., Timko R., a Mačejný T., Počet prihlásených maratóncov prekonal všetky predchádzajúce roky, keď sa ich na štart postavilo vyše 600. Preteky sú súčasťou súťaží krajín V4, keďže štyri partnerské mestá Košice, Katovice, Miskolc a Ostrava sa na podujatí zúčastnili s mestskou štafetou. Ďakujeme všetkým za podporu.

19. ročník Hámorníckeho polmaratónu

Milí fanúšikovia, priatelia. V sobotu 1.7. 2023 sa konal 19.ročník Hámorníckeho polmaratónu. Už tradične ako nikde na svete, úder kladiva na kovadlinu rozprúdil krv bežcom na štarte. Okrem polmaratónu prebiehali aj sprievodné podujatia a to Hámornícka 10 a náš milý Hámorníček. Detské kategórie, od tých najmenších na 30 metrovej trati, až po juniorov na 1800m v 14 kategóriách. Podmienka bola včas sa zaregistrovať. Pre deti bolo podujatie zdarma. Každé dieťa v cieli dostalo balíček so sladkosťami, džusík a víťazi krásne medaily zlaté, strieborné a bronzové. Zúčastniť sa mohli aj deti čo už vedia trošku chodiť za doprovodu rodičov, babičky alebo dedka. Celé podujatie sprevádzali Pat a Mat, čiže výsledkom bola radosť a šťastné deti. Na našom bežeckom sviatku vlastná brána borcov, veľké medaile s moderným dizajnom pre každého čo dobehol do cieľa, účastnícky balíček a v cieli skvelé občerstvenie ovocie, pivo, kofola a samozrejme výborný guláš od našich poľovníkov z Dubiny Medzev. Takéto podujatie ma aj svojích sponzorov. Zo srdca ďakujeme za vzácnu spoluprácu: - Mesto Medzev - Obec Štós - ZUŠ Medzev - Bowling klub Štós Kúpele - Dubina Medzev a samozrejme BK Spartak Medzev a Vás čo ste nás podporili 2% z daní. Určite si nájdite trochu času a vyčarte krásny úsmev na tváričke svojich detí aj budúci rok pri jubilejnom 20 ročníku. Členovia realizačného tímu. Športu zdar a ľahkej atletike zvlášť I.J.

Volvo run Slovakia 2023

V dňoch 9. až 11. júna 2023 sme sa zúčastnili najnáročnejšieho štafetového behu na Slovensku. Na trati dlhej 525 km sme na pokraji síl a sebazaprenia vybojovali v kategórii "FREESTYLE" 2. miesto. Ďakujeme organizátorom za skvelo zvládnutú akciu. Už teraz sa tešíme na ďalší ročník.